Czy lepszy jest kocioł gazowy wiszący, czy stojący?

Bardzo wielu domach jednorodzinnych występuje takie pomieszczenie, jak kotłownia. Najczęściej w tej części piwnicy znajduje się kocioł gazowy, który napędza wodę ciepłą do domu. W zależności od jego funkcjonowania, bardzo często może być podłączony bezpośrednio do ogrzewania lub też przełączać wodę na ciepłą, poprzez własną pracę. Czy lepiej jest wybrać kocioł wiszący, czy stojący, jaka jest różnica?

 

Kocioł stojący i wiszący

 

Stojące kotły gazowe są najczęściej dość dużych gabarytów, dlatego swoje miejsce znajdują właśnie w kotłowni lub też w piwnicy. Dzięki temu, że są nieco większe, potrafią zagrzać o wiele więcej wody ciepłej, przez co kilkuosobowa rodzina bez problemu może się umyć. Stojące kotły gazowe mają zatem bardzo wiele zalet. Jaka jest znacząca różnica pomiędzy kotłem stojącym, a kotłem wiszącym? Kotły stojące mogą zazwyczaj podgrzać do 70 l wody, gdzie kotły wiszące jedynie do 5 l. Z pewnością kotły wiszące sprawdzą się zatem w mieszkaniach, a także w małych domach jednorodzinnych.

Zalety kotłów stojących

 

Znaczącą zaletą kotłów stojących jest także fakt, że dużo w wolniej się wychładzają, dlatego można się kąpać nawet w większych odstępach czasowych. Stojące kotły gazowe są na pewno świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi zarówno o nowe, jak i starsze budownictwo. Jeśli szukacie natomiast informacji na temat kotłów gazowych, a także możliwości wyboru ogrzewania, warto zajrzeć na stronę: www.broetje.pl tam z pewnością dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *