Na czym polega termomodernizacja budynków jednorodzinnych?

Coraz więcej mówi się na temat termomodernizacji budynków jednorodzinnych, co to właściwie jest, na czym to polega, a także, czy rzeczywiście jest to takie pomocne i mające dobry wpływ na środowisko?

 

Co to jest?

 

Termomodernizacja budynków jednorodzinnych to nic innego, jak przekształcenie domów w budynki energooszczędne, które nie tylko nie będą szkodzić środowisku, ale także będą mogły w dużym stopniu zaoszczędzić energię, a co za tym idzie, także fundusze. Termomodernizacja budynków jednorodzinnych polega na spełnieniu szeregu wymogów, a także polega na oczywiście wykonaniu szeregu prac.

Jakie prace trzeba wykonać?

 

Termomodernizacja budynków jednorodzinnych polega na wykonaniu w szeregu prac, pierwszą, podstawową pracą jest oczywiście ocieplenie budynku, na przykład styropianem i wykonanie elewacji. Ocieplamy nie tylko budynek, ale także poddasze oraz strych. Spora grupa osób zajmuje się także ociepleniem od razu fundamentów lub też piwnic. Kolejną, ważną rzeczą jest montaż instalacji wewnętrznej, czyli przekształcenie ogrzewania na to przyjazne środowisku. Termomodernizacja budynków jednorodzinnych polega też na montażu pompy ciepła lub systemów fotowoltaicznych, dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić fundusze na energię cieplną i nie będziemy emitować szkodliwych gazów do atmosfery.

Jeśli interesuje Was ten temat lub chcielibyście się dowiedzieć nieco więcej, warto zajrzeć na stronę firmy: www.broetje.pl, która od wielu lat zajmuje się nie tylko montażem odpowiednich systemów, czy urządzeń, na przykład pomp ciepła, ale także zajmuje się doradztwem.

 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *