Jak sama nazwa wskazuje, regulatory solarne, inaczej regulatory ładowania są związane z systemami fotowoltaicznymi, czyli odnawialnymi źródłami energii, które na masową skalę wykorzystuje się obecnie w wielu budynkach, czy to jednorodzinnych, czy firmowych. Systemy solarne stają się coraz popularniejsze, głównie ze względu na fakt, że są to ekologiczne systemy umożliwiające ogrzewanie domu. Aby jednak taki system mógł działać poprawnie, stale musi być ładowany. Do tego służą właśnie regulatory solarne.

 

Co to są regulatory solarne?

 

Regulator solarny to nic innego jak regulator ładowania, który umożliwia naładowanie panelu słonecznego energią. Co istotne, regulatory solarne, regulatory ładowania odpowiadają również za odpowiednie właściwości akumulatora oraz jego poprawną pracę. Wykorzystując regulatory solarne, mamy pewność, że połączony panel słoneczny będzie działać poprawnie, zostanie dobrze naładowany i nie dojdzie do żadnych spięć.

Rodzaje regulatorów

 

Co ciekawe, regulatory solarne, czy inaczej regulatory ładowania, możemy podzielić na dwa rodzaje MPPT, MPW. Dość popularnymi regulatorami solarnymi są te drugie, czyli MPW. Służą one do ładowania niewielkich paneli słonecznych, bardzo często wykorzystywanych w na budynkach domów jednorodzinnych. Regulatory solarne MPPT natomiast służą do ładowania nieco większych paneli kolektorów, a także nie powodują żadnych spięć na linii akumulator i kolektor słoneczny. Czasami może zdarzyć się ta sytuacja przy okazji użytkowania regulatorów solarnych MPW.

Niewątpliwą zaletą regulatorów solarnych jest to, że pozwala na regulację odpowiedniej pracy całego systemu fotowoltaicznego. Możemy dzięki nim sprawdzić, czy kolektory działają poprawnie, a także czy ich akumulatory bardzo dobrze ładują. Jeśli szukacie odpowiednich regulatorów solarnych, chcielibyście się dowiedzieć na ten temat czegoś więcej, warto zajrzeć na stronę: http://www.broetje.pl/ tam z pewnością nie tylko będziecie mogli obejrzeć ofertę, ale także usłyszeć cenne rady.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *